Terapia w MOW Szkoła PROJEKTY

Szkoła i terapia w MOW

Szkoła

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy to internat i szkoła, gdzie osiągnąć można sukces, zdobyć pozytywną ocenę. Nauczyciele uczą tego, co wcześniej było za trudne. W placówce mieści się Szkoła Podstawowa (klasy V-VIII) w której uczy się około 70 wychowanków. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od 7:50 do 14:00. Uczniowie mający trudności w nauce są objęci dodatkowymi zajęciami, umożliwiającymi wyrównanie zaległości edukacyjnych. Mogą również rozwijać talenty i realizować swoje zainteresowania uczestnicząc w prowadzonych w szkole kołach: poetycko - muzycznym oraz recytatorskim. Uczniowie naszej placówki uczestniczą w projektach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkoła działająca przy MOW w Jaworzu to dom dialogu. Współpracujący ze sobą nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy i psycholog umożliwiają ustalenie właściwej linii postępowania wychowawczego. Nie jest możliwa resocjalizacja bez zaangażowania wychowanka i zgody na ten proces oddziaływań. Oprócz nauki i pracy można się tu świetnie bawić, chodzić na wycieczki, rozwijać swoje zainteresowania, cieszyć się z sukcesów i planować przyszłość. Uczniowie szkoły mają do dyspozycji bogato wyposażoną bibliotekę szkolną oraz salę komputerową w której znajduje się 16 stanowisk komputerowych dla uczniów oraz drukarka i rzutnik. W czasie zajęć szkolnych do dyspozycji ucznia jest również Pedagog Szkolny. Do dnia dzisiejszego przez Szkołę i Ośrodek „przewinęło się” prawie 3000 chłopcówI tak już przeszło pół wieku szkoła i internat działają jako MOW.

szkoła i internat